Wychodzę prawie w 100% z BTC,…

Categories Bitcoin

Wychodzę prawie w 100% z BTC, zostawiłem sobie 1 BTC na pamiątkę jak jeden Wykopek-Dubajczyk. Bitcoin jest skończony, czeka na swojego nowego, lepszego potomka. I powiem wam absolutnie szczerze, że mi głupio, że tak długo w nich zasiedziałem po 2017 roku zaślepiony wizją kolejnych absurdalnych wzrostów.

Tak, jestem tylko nołnejmem, ale piszę to dlatego, że być może jest więcej osób, które podzielają moje zdanie.

Stałem się przeciwnikiem kryptowalut jako medium długotrwałego przechowywania kapitału. Do spekulacji są OK (Forex jest dużo bardziej OK), ale nie mogą się one równać ze złotem. Ilość złota możliwego do wydobycia jest ograniczona. Nie da się zrobić hardforka złota, gdzie w miejsce 1 uncji złota nie pojawi się 1 uncja złota cash.

Bitcoin jest po prostu pierwszą implementacją technologii blockchain. Jego siła polega na tym, że był pierwszy. Całkowicie uzasadnione jest porównanie bitcoina do VHS. Przez wiele lat Beta i Super8 nie mogły stać się standardem, bo pozycję dominującą miał VHS. A potem pojawiło się CD/DVD i było pozamiatane.

Trzeba być ahead of the wave, kto kupił bitcoina za $10, $100, nawet $1000 ten zarobił. Kto inwestował w produkcję taśmy magnetycznej i kineskopów wkrótce po wojnie, ten przez dekady zbierał żniwa. A kto dziś kupuje BTC jest jak osoba z 1988 inwestująca w produkcję magnetowidów.

PS. Za gotówkę kupuję kawalerkę pod wynajem, jest tego trochę ponad 10 BTC, więc przy tym śmiesznym kursie coś około 300 tys. złotych., nawet nie wiem czy nie mniej.

#bitcoin #kryptowaluty