Wenezuelczycy stworzyli…

Categories Bitcoin

Wenezuelczycy stworzyli sprytny sprzęt, aby używać Bitcoinów podczas awarii zasilania

W dniu 7 marca 2019 r. Wszystkie światła zgasły w Wenezueli. Całkowite zaciemnienie .

Chociaż kryzys energetyczny był już częścią codziennego życia, zaciemnienie nadal utrudniało komunikację w całym kraju. Zainspirowało również Wenezuelczyka Randy Brito do pełnego skupienia się na inicjatywie Locha Mesh, projekcie typu open source, którego celem jest umożliwienie prywatnych wiadomości i płatności bez połączenia z Internetem.

Podczas przerwy w dostawie energii na początku tego roku dla Brito stało się jasne, że słaba infrastruktura internetowa stanowi wiodącą barierę dla przyjęcia kryptografii. Ludzie używali dolarów podczas zaciemnienia nie dlatego, że woleli gotówkę, ale dlatego, że brakowało im alternatyw.

„W Wenezueli przyjęcie kryptowaluty może być bardzo skomplikowane”, powiedział Brito CoinDesk, dodając:

„Ludzie mogą mieć problemy nawet z pobraniem portfela z powodu braku infrastruktury”.

Do tej pory Locha Mesh stworzyła dwa prototypy sprzętowe, Turpial i Harpy, które działają jak małe routery, które nie polegają na lokalnej sieci Wi-Fi. Zamiast tego przekazują wiadomości wokół „siatki”, dopóki jedno gniazdko nie będzie w końcu mieć połączenia z Internetem. (Nie różni się to od pracy nowojorskiego startupu goTenna .)

„Urządzenia te umożliwiają handel [podczas awarii zasilania], umożliwiając użytkownikom wysyłanie i odbieranie płatności za pomocą sieci bitcoin”, powiedział Brito, opisując urządzenia jako „łatwe do przenoszenia i ukrywania” ze względów bezpieczeństwa.

W marcu te małe urządzenia stworzyły eksperymentalny system, który działał przez 22 kolejne godziny, nawet łącząc urządzenia Harpy z satelitą Blockstream i przekazując tę łączność innym użytkownikom za pośrednictwem urządzenia Turpial. Następnie skupiono się na umożliwieniu małych, szybkich płatności za pomocą rozwiązania skalującego o nazwie Lightning Network .

„Sieć Lightning wymaga połączenia, w przeciwnym razie nie wiedziałbyś, czy twój odpowiednik kłamie” – powiedział Brito. „Te węzły, te urządzenia są zawsze podłączone do Lightning Network”.

Ta walka o wykorzystanie bitcoinów bez elektryczności jest szeroko rozpowszechniona na rynkach wschodzących, od Wenezueli, Libanu i terytoriów palestyńskich . Tak więc Brito zaprezentował swoje najnowsze narzędzia sprzętowe do sieci takich transakcji na Lightning Conference 2019 w Berlinie, ponieważ Locha Mesh szuka obecnie inwestorów i darczyńców. Jego sześcioosobowy zespół zamierza rozpocząć sprzedaż tych urządzeń w pierwszym kwartale 2020 roku.

„Obecnie kończymy drugi prototyp i zestawy rozwojowe” – powiedział.

Oczekiwania zespołu dotyczą zapewnienia dostępnej i bezpiecznej formy komunikacji dla każdego na świecie, powiedział Luis Ruiz, CTO i współzałożyciel Locha, powiedział CoinDesk.

Powiedział Ruiz:

„Zasadniczo zapewniamy dostępne rozwiązanie dla każdego, kto nie ma dostępu do energii lub internetu i potrzebuje bezpiecznego, zdecentralizowanego i odpornego na cenzurę sposobu komunikacji”.

#bitcoin #kryptowaluty