The 21 day bitcoin…

Categories Bitcoin

The 21 day bitcoin challenge

To nazwa reportażu/dokumentu wyświetlanego na iQiyi (Chiński odpowiednik Netflixa) opowiadającego o You Bing Chińskiej entuzjastce bitcoina która próbuje żyć przez 21 dni posiadając tylko i wyłącznie BTC.

You Bing postawiła poprzeczkę wysoko gdyż podróżując chce płacić za jedzenie, noclegi i produkty pierwszej potrzeby mając tylko telefon i portfel BTC. Trzeba przyznać że wybrała ciężkie czasy dla bitcoina w Chinach gdyż jest on obecnie z różnych względów napiętnowany. Porusza się zarówno po dużych miastach i sprzedawcach jak i małych, lokalnych.

Jak pokazuje dokument pierwszego dnia który spędza w Pekinie, ma problemy z zakupem jedzenia gdyż wszystkie restauracje w których pytała nie akceptowały bitcoina. Jednak dzień nie kończy się pełna porażką udaje jej się znaleźć nie zabezpieczony rower miejski , a jako posiłek znaleźć cztery opakowania ketchupu oraz próbki jedzenie z supermarketu. Noc spędza w 24h MacDonaldzie. Drugiego dnia żywi się dziko rosnącymi owocami oraz znajduje nie dojedzonego burgera w McDonaldzie.

Gdy trzeciego dnia załamana trafia do szpitala, jej chellenge staje się głośny i tu zaczyna się przesłanie dokumentu że na chwilę obecną bitcoin to nie tylko waluta a o wiele bardziej społeczność. Za pomocą tej społeczności i wymiany p2p udaje jej się żyć już w miarę normalnie.

Właściwie można dojść do wniosku że tak można żyć za pomocą BTC na zasadzie sprzedam BTC na localbitcoins i za to kupuję towary i usługi. Jeżeli chodzi o wydawanie samego BTC i tylko BTC przynajmniej w Chinach dokument pokazuje że są jeszcze duże problemy. Sądzę że gdyby nie podróżowała a chciała zrobić ten eksperyment w miejscu zamieszkania było by to możliwe np za pomocą usług jak u nasz pyszne.pl

Bing found people to exchange Bitcoin to fiat with her to purchase her train tickets, her hotel rooms, and her meals. Nonetheless, more often than ever, the pedestrians and small business vendors she approached were ignorant, skeptical, and did not want to be part of the filming.

Całość https://techcrunch.com/2018/09/16/the-21-day-bitcoin-challenge/

#bitcoin #kryptowaluty