Stary lew, którego kły i zęby…

Categories Bitcoin

Stary lew, którego kły i zęby się wytarły, a ciało nie skłaniało do aktywnego polowania rozgłosił wieść o tym jak bardzo jest chory. Położył się w swojej jaskini i czekał na odwiedzające go zwierzęta, a kiedy te przychodziły z wizytą pożerał je zaskoczone bez specjalnego wysiłku. Gdy przyszedł lis, nie wszedł do jaskini, ale z daleka zapytał jak się czujesz lwie. Ten odpowiedział, że czuje się fatalnie oraz zapytał czemu lisie nie wejdziesz do środka. Lis kulturalnie odpowiedział, że zastanawia go czemu przy jaskini są jedynie ślady wchodzących zwierzaków, a nie ma wychodzących.

Nie zdajemy sobie sprawy, że w życiu wchodzimy w miejsca, w które łatwiej wejść niż wyjść, poczynając od mediów społecznościowych, przez propagandowe ekrany TV, które nas pożerają, po bardziej przyziemne sytuacje kiedy bezrefleksyjnie dajemy się wciągnąć w wygodę narzędzi narzucanych nam przez dominujące nad nami instytucje. Jak nie wiecie o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Przyzwyczajamy się do korzystania z pieniędzy, które narzuca nam Państwo, a kiedy ktoś sugeruje niezależną alternatywę najwyżej reagujemy pobłażliwym uśmiechem. Cieszymy się z nowinek typu #applepay, #googlepay, #blik, kart płatniczych z chipami. Godzimy się z odarcia nas z najważniejszej dla nas prywatności transakcji. Godzimy się momentami z nagłą dewaluacją środka płatniczego, a w najlepszym wypadku z celem inflacyjnym eufemistycznie określanym dbaniem o stabilność cen.

I nie sugeruję tu totalnej ucieczki od systemu, bo to niemożliwe i niepraktyczne życiowo. Jeżeli jednak nie będziemy budować od podstaw wspólnie lepszych rozwiązań, tłum za nami wepchnie nas do końca do jaskini lwa.

Dlatego od dawna sugeruję uczyć się korzystać z alternatywnych rozwiązań odkąd technologia dała nam takie możliwości. W aspekcie pieniądza to budowanie wiedzy i kapitału w oparciu o rozwijającą się globalną sieć bitcoin, która po prostu działa i żal patrzeć, że po 10 latach nadal tak mało osób próbuje wykorzystać jej potencjał, a gwarantuje, że przyjdzie czas, że nawet Tobie się przyda.

Nawet jeśli protekcjonalnie traktujesz tę koncepcję i będziesz przyglądać się tylko z boku to wiedz, że ludzie, którzy pracują nad ekosystemem walut cyfrowych wymuszają chcąc nie chcąc lwią część osiadłych na laurach „finstytucji” do innowacji i oferowania Ci lepszych usług, bo czują już oddech komputerowych zwariowanych geeków. Tak czy inaczej jako konsument i obywatel na tym wygrywasz. Możesz więc jeszcze bardziej wymusić na nich świadczenie Ci lepszych usług i oferowanie lepszego pieniądza poprzez korzystanie z alternatywnych rozwiązań jak Bitcoin. Po co bez walki dawać im monopol na kreację pieniądza?

Przy każdej okazji zachęcam do zrobienia choćby pierwszego kroku. Dzisiaj to może być choćby instalacja portfela walut cyfrowych na swoim smartfonie lub komputerze, a konkretnie możesz teraz zainstalować sobie Bitcoin Lightning Wallet na Androida i móc zacząć przyjmować płatności w BTC.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lightning.walletapp

Jeżeli masz iPhone póki co mogę polecić https://bitcoin.org/en/wallets/mobile/ios/edgewallet/

Jedziesz! #bitcoin #kryptowaluty #ekonomia

BTW jak doczytałeś do końca wklej swój link z https://tippin.me w komentarzu… bo #rozdajo