Proszę państwa. Przez te tagi…

Categories Bitcoin

Proszę państwa. Przez te tagi przewinęło się naprawdę wielu dziwnych ludzi z zerową wiedzą gadających głupoty.
Wczoraj jednak zagościł u nas naprawdę wyjątkowy ewenement ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ostrzegam jednak że siłą rażenia tego co on pisał może być dla was zbyt wielka dla niektórych i może sie to odbić na ich psychice. Czytasz na własną odpowiedzialność.
Wczoraj go wyśmiałem i powiedziałem że za to wyląduje w #thebestofkrypto
Przed chwilą się zgłosił czemu nie zrobiłem tego wpisu. Więc robię 😀

Chodzi o @cockardka i to co uczynił w wątku: https://www.wykop.pl/wpis/35243609/#comment-124059289
Człowiek ten zaczął się wymądrzać na tematy ekonomiczne i pouczać niektórych z nas.
Przede wszystkim stwierdził że deflacja to jest coś złego i przez to wszystko staje się droższe.

UWAŻA ON ŻE INFLACJA JEST POTRZEBNA PONIEWAŻ DZIĘKI NIEJ SIĘ BOGACIMY!!!
TAK, ON UWAŻA ŻE SPOŁECZEŃSTWA SĄ BOGATSZE OD DODRUKU PIENIĘDZY!

Mamy drugiego geniusza ekonomii zaraz obok słynnego pemiera Zimbabwe który właśnie stwierdził że wszyscy będą milionerami bo dodrukuje im pieniadze!

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/minister-finansow-rpa-oglosil-ze-bedzie-drukowal-pieniadze-aby-wszyscy-stali-sie-bogaci

[Rozwiązał problem biedy na świecie jednym prostym trikiem, ekonomiści go nienawidzą]

ej, ale za srednia wyplate mozna coraz wiecej kupic, jak wiec biedniejesz?
Po drugie, sredni koszyk kosztuje coraz mniejsza czesc procentowa sredniej wyplaty u nas w kraju – wytlumacz mi, skoro wykonujac ta sama prace mozesz za nia uzyskac coraz wiecej, gdzie biedniejesz?

Dzban nie rozumie że od początku rewolucji przemysłowej, technologia cały czas się rozwija. Dzięki temu proces produkcji wszystkich dóbr staje się coraz tańszy a przez to produkty te stają się coraz tańsze. Kiedyś w danej fabryce pracowało ileś osób i wytwarzało jakieś dobra, z czasem produkcja staje się coraz bardziej zautomatyzowana, więc i tańsza. Przez to nawet coraz więcej państw rozważa obecnie wdrożenie wypłat podstawowych.
Ale geniusz twierdzi że to dzięki dodrukowi pieniędzy 🙂

W drugą stronę on twierdzi też że kiedy jest deflacja to produkcja wszystkiego staje się droższa!
Przecież jak jest mniej banknotów to cena pozostaje stała za tyle samo jednostek pieniężnych (no kurwa przecież deflacja właśnie oznacza obniżanie tych cen, wzrost siły nabywczej)

Przykład:

w gospodarkach z duza deflacja siada eksport, wszystko co jest wytwarzane za granice staje sie tak drogie dla innych panstw, ze te rezygnuja z kupowania od kraju, w ktorym jest wysoka deflacja. Deflacja sprawia, ze coraz mniej oplaca sie wytwarzac, poniewaz usluga/dobro traci stale na wartosci.

Generalnie polecam przestudiować naszą rozmowę. Masakrowałem każdą jego wypowiedź. Geniusz mi podrzucał linki o kryzysie z Japonii, które dokładnie udowadniały to co ja twierdziłem. On sam nie czytał tego co mi podrzucał, tylko same tytuły i na ich podstawie stwierdzał wszystko. Więc ja mu dziękowałem za to i używałem jego własnych źródeł przeciw niemu. Następnie kłamał cały czasu, wrzucał fragmenty tcyhc treści pomijajac resztę. Twierdziłże deflacja jest zła, kiedy to deflacja była efektem a nie przyczyna kryzysu.
Przyczyną była gigantyczna podwyżka stóp procentowych, więc paraliż gospodarki, ponieważ nie brano kredytów. Kiedy nie branoi kredytów też nie dało się spełnić celu inflacyjnego. Powstawała deflacja.

Generalnie człowiek orał sam siebie bez przerwy. Pod koniec juz zaczął dostrzegać swoje absurdy i sam zaczął czytać to co mi podrzucał. Zaczął przekręcać swoje wypowiedzi itp. Generalnie wielki kabaret.
Zajebisty był kiedy powiedział mi że nie mówił o hiperinflacji, tylko o inflacji (myślał że to różne rzeczy 🙂

Polecam zapoznać się z całością: https://www.wykop.pl/wpis/35243609/#comment-124086139
Ja muszę za chwile znikać a poza tym nie mam zamiaru więcej dyskutować z nim, bo ostatecznie zaczął kłamać, wycofywać się ze swoich wypowiedzi itp.

ZA CHWILĘ P{EWNIE NADAL W TYM WĄTKU BĘDZIE WRZUCAŁ TE SAME ZMANIPULOWANE TEKSTY.
Wszystko jest przerobione wczoraj w tamtym wątku. Ja tutaj nie mam zamiaru kolejny raz dyskutować z nim o tym samym.
Nie będę tu mu odpowiadał. Wczoraj udowodnił na dziesiątki sposobów jak nic nie rozumie z tego o czym poucza innych. Chce ktoś odpowiedzi na jego zarzuty, są w tamtym wątku, tu nie będę tego kontynuował. Sam chciał żebym zrobił ten post, więc robię. Inflacyjny Geniusz 😉

https://www.wykop.pl/wpis/35243609/#comment-124086139

#kryptowaluty #bitcoin #thebestofmirko