Pod koniec lat…

Categories Bitcoin

Pod koniec lat pięćdziesiątych powstał pierwszy system kart płatniczych należący do firmy American Express. Bank of America, wówczas największy bank w Stanach Zjednoczonych, w 1958 roku wydał własną kartę bankową – BankAmericard. Obecnie karta ta znana jest pod nazwą Visa. Kilka lat później, w sierpniu 1966 roku, powstała organizacja ICA (InterBank Card Association, znana teraz jako MasterCard Worldwide). Celem organizacji było stworzenie uniwersalnego systemu płatności bezgotówkowych o ogólnokrajowym zasięgu.

W 1978 roku możliwość płacenia kartą była praktycznie nigdzie niespotykana a bankomatów prawie nikt nie widział na oczy. Dziesiątki tysięcy Januszy krzyczało że to niewypał.

Hurr durr! Minęło 20 lat, miała być rewolucja a nie można nic za to kupić. No gdzie ja tym mogę zapłacić? 1978 rok a idioci nadal myślą że ta technologia się przyjmie. Poza tym kto będzie chciał jakiegoś kawałka plastiku używać. Ludzie wolą normalna gotówkę. Przecież to wirtualne piniondze na kawałku plastiku! Nie są materialne, nie mogą mieć wartości. Naopowiadali bajek o piniondzach w komputerach a frajerzy w to uwierzyli. Nawet mi was nie żal. 20 lat gadajo o tych kartach a płacić nie mogę w żodnym sklepie. W ŻODNYM! A mówili że będę piniondze z dziury w ścianie wyciągoł!

#kryptowaluty #bitcoin #technologia #cybertag