Ostatnio zdania są…

Categories Bitcoin

Ostatnio zdania są podzielone, jedni uważają że obecnie jest najlepszy moment na kupno bo ATH za rogiem i kiedy kupować jak nie teraz jak jest cisza. Drudzy mówią lepiej poczekać przecież spadniemy do 2-3k i wtedy robić zakupy. Natomiast kolejni mówią że crypto is dead i trzeba szukać czegoś innego. Podobnie zdania są podzielona na temat czy ładować się w BTC czy może w alty.

Tydzień temu postawiłem pytanie we wpisie o altach czy rozpoczynając inwestycje w dniu dzisiejszym za pół roku/rok/dwa/pięć będziemy mieć lepszy zwrot z inwestycji niż z BTC. Pisałem też że sam jestem ciekaw wyników.
Postanowiłem więc analizę rozszerzyć i co jakiś czas prezentować tutaj wyniki, postaram się to robić w miarę regularnie tak aby można było siedzieć rozwój sytuacji.

Naszym benchmarkiem jest BTC bo to wokół niego wszystko się kręci w krypto, dodałem dodatkowe aktywa z rynków finansowych dla porównania. Są to indeksy giełdowe WIG20, DAX oraz NASDAQ czyli wyznacznik największych spółek z giełdy Polskiej, Niemieckiej jak i Amerykańskiego Indeksu Technologicznego. Dodatkowo są trzy fundusze inwestycyjne cechujące się historycznie najlepszym zwrotem z 36,24 i 12 miesięcy (dane z https://www.analizy.pl/). W końcu dwie spółki które wybrałem z premedytacją czyli Merlin Group (zakupy po ogłoszeniu partnerstwa z Krypto Jam) oraz CD Projekt jako jedna z bardziej popularnych spółek wśród nowych inwestorów.

Wszystkie ceny brane są z kursu otwarcia a wynik nie uwzględnia prowizji od zakupu. Na czym polega idea koszyków pisałem tutaj https://www.wykop.pl/wpis/33348831/poniewaz-wczorajszy-wpis-https-www-wykop-pl-wpis-3/

Zakładany czas analizy rok czyli do przyszłych wakacji, strategia buy and hold, kupiliśmy 03.07.2018 i czekamy rok. Bez stop-losów i take-profitów

Po przydługim wstępie czas na wyniki po pierwszym tygodniu

#bitcoin #kryptowaluty