Nie zostańcie w tyle (Don’t…

Categories Bitcoin

Nie zostańcie w tyle (Don’t get left behind) to tweet CZ szefa Binance o tym że Włochy dołączają do Europejskiego stowarzyszenia blockchain. Nie zostańcie w tyle

To że Binance wspiera także alty i technologię #blockchain jest od dawna wiadome, przecież to część ich zarobku. Sami zresztą mają swojego alta BNB. Ponieważ tweet mnie zaciekawił i nigdy wcześniej nie słyszałem o EU blockchain membership to sprawdziłem co to jest i do czego odnosi się artykuł z tweeta.

European Blockchain Partnership (EBP)
https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/news/european-countries-join-blockchain-partnership

To inicjatywa państw członkowskich EU podpisana 10 kwietnia 2018 roku, na początku podpisana przez 21 krajów, następnie przez kolejne 4 a teraz także przez Włochy. Ze strony Polski podpis złożył Karol OKONSKI z ministerstwa cyfryzacji ( https://www.gov.pl/cyfryzacja/karol-okonski ).

Według członków blockchain a także DLT to technologia promująca zaufanie użytkownika, zapewniająca bezpieczeństwo, uczciwość, integralność oraz przejrzystość. Według nich technologia jest obecnie z sukcesem testowana przez instytucje finansowe a także będzie miała zastosowanie chociażby w takich branżach jak raportowanie regulacyjne, energy, czy logistyka. Według komisarza Mariya Gabriel w przyszłości wszystkie usługi publiczne będą oparte na blockchainie. Obecnie EU zainwestowała 80 mln EUR na projekty związanie z blockchain a do 2020 mają zamiar zainwestować 300 milionów EUR.

Strona podaję też dwa projekty realizowane na blockchain i finansowane ze środków EU, są to DECODE – blockchain for privacy oraz MHDMD – blockchain for ehealth

Słowo do tej części zanim zaczną się komentarze że popieram to czy tamto. Wrzucam to tylko żeby pokazać jakie jest nastawienie części krypto Changpeng Zhao oraz samej EU do kryptowalut czy technologi blockchain. I jak projekt zrobiony przez PKO BP się w to wpisuje. Oraz na co między innymi wydawane są pieniądze podatników. Pokazuje też to kierunek w którym być może część rządzących chce iść i wkuć go opinii publicznej, blockchain to rewolucja , bitcoin to spekulacja, narkotyki etc..

Druga ciekawostka z artykułu z tweeta CZ
https://cointelegraph.com/news/italy-and-crypto-naples-mayor-talks-about-city-s-focus-group-to-promote-blockchain-and-possible-municipal-ico

Też muszę przyznać że mi umknęło, informacja o tym że Neapol ma w planach ICO własnego tokenu. Przede wszystkim aby zyskać polityczną i pieniężną autonomie jakie region. Burmistrz czuje się ofiarą i stwierdził że sobie trochę budżetu zrobi robiąc ICO jak sam tłumaczy jest to według niego rozwiązanie regulacyjnych i historycznych problemów z jakimi się zmaga region a także jak to nazywa nowa ekonomia oparta na kryptowalutach. Nie nie wyda obligacji bo te mają uwarunkowania prawne oraz zobowiązanie do wykupu, tutaj po prostu drukuje sobie budżet.

#bitcoin #kryptowaluty