Dlaczego warto wejść w…

Categories Bitcoin

Dlaczego warto wejść w Bitcoin:
1. Cena obecnie jest relatywnie niska i spadła o 80% od ATH (szczytu). Nawet w przypadku spadku do nawet 2000$ powinna szybko wrócić do obecnych poziomów.
2. Już za nieco ponad rok halving czyli obniżenie nagrody za wykopanie bloku o połowę. To znacząco obniża inflację BTC. Dodatkowo zazwyczaj przed każdym halvingiem rozpoczyna się duży skup żeby zarobić na tym wydarzeniu tzw. pompa 😉
3. Niebawem start BAKKT czyli kontraktów terminowych dla klientów instytucjonalnych i prywatnych. Stoi za tym Microsoft. Uruchomienie również zapowiada szybkie wybicie do góry bo obecnie ludzie nie do końca wierzą w Bakkt i są sceptycznie nastawieni.
4. Obecna sytuacja na światowych rynkach finansowych nie jest za ciekawa i zgodnie z wieloma przepowiedniami może szykować się nam recesja z hiperinflacja. To może dać kolejny mocny sygnał UP dla kursu BTC.
5. FED kontynuuje dalszy mocny dodruk pieniądza. Zrezygnowali z „kontrolowanej recesji” tylko że nadal drukują na potęgę USD przez co ich wartość jest cały czas coraz mniejsza.
6. BTC jest lepszy niż złoto. Inflacja BTC będzie mocno spadać, a wydobycie złota ciągle dorzuca ogromne ilości uncji na giełdy. Nie wiem jak wygląda jego wydobycie ale raczej nie spada znacząco. Dodatkowo BTC można mieć nawet w głowie podczas gdy złoto może nam skonfiskować każdy.
7. We Francji trwa „protest” żółtych kamizelek. To nie jest żaden protest tylko wojna domowa lub opłacony plan destabilizacji kraju (Rosja?). Francuzi mocno sprzeciwiają się bankom i rosnącym podatkom. Coraz więcej jest nowy o Bitcoin. Rośnie tam fala kupujących BTC jako prepaid w kioskach. Niebawem ma być kilka tysięcy punktów które to umożliwia. Kolejny sygnał do mocnego UP dla kursu BTC.
8. Dorastają obecnie nowe pokolenia bardziej świadome w kwestii finansów. Ich poparcie i świadomość istnienia BTC jest bardzo duża. Z czasem w społeczeństwie wiedza ta się będzie poszerzać.
9. Technologia BTC cały czas umacnia swoje fundamenty. Rozwija się sieć Lightning Network umożliwiająca szybkie płatności BTC. Otwierają się nowe możliwości, pojawiają się nowe portfele przyjazne dla zwykłych ludzi (spoza IT). Pojawiły się pogłoski że Samsung wprowadzi portfel kryptowalut do Samsunga S10. Samsung opatentował/zastrzegł znak towarowy „Samsung crypto Wallet”. Dobre wieści pojawiają się każdego dnia.
#bitcoin