Ciekawy tekst o Merlin z…

Categories Bitcoin

Ciekawy tekst o Merlin z Bankier.pl, muszę przyznać że w miarę rzetelnie napisany. Zaczyna się robić ciekawie

Co ciekawe, informacja o wizycie Rafała Zaorskiego w biurze Merlin Group została opublikowana na Forum Bankier.pl już 26 czerwca. Wtedy kurs spółki wynosił jeszcze 40 groszy, a kolejna fala silnych wzrostów rozpoczęła się dwie sesje później.

Można więc powiedzieć, że technologia blockchain wyniosła spółkę z groszowego poziomu na wyżyny. Pytanie jednak, czy moda na blockchain jest w stanie pomóc kursowi akcji, który jeszcze niedawno notował minima wszech czasów, na dłużej.

Moda na blockchain jest najświeższą z wielu mód, które powodowały wzrosty kursów spółek giełdowych. Zapanowała pod koniec 2017 roku, kiedy to mieliśmy do czynienia z szaleństwem wzrostów notowań kryptowalut. Za granicą dotknęła m.in. kursów Kodaka, Long Island Iced Tea czy On-Line Blockchain PLC. Na polskiej giełdzie podobne sytuacje jednak nie były już tak oczywiste. Wprawdzie kurs Noviny zyskał niemal 100%, jednak w przypadku Atende wzrosty wyniosły już 50%, a w przypadku Erne Ventures kurs wystrzelił „tylko” o 20% i szybko powrócił do punktu wyjścia.

Wątpliwości natomiast wzbudza fakt, że pierwsze wzrosty kursu miały miejsce już na początku czerwca, czyli miesiąc wcześniej, niż pokazał się oficjalny komunikat spółki. Wydaje się, że tą sprawą powinna mocno zainteresować się Komisja Nadzoru Finansowego.

Całość https://www.bankier.pl/wiadomosc/Znamy-powod-ostrych-wzrostow-akcji-Merlina-7602185.html

#bitcoin #kryptowaluty